• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Медичний вісник

За гроші можна купити ліжко , але не сон;

їжу , але не апетит;

будинок , але не домашній затишок;

книги , але не розум;

прикраси ,але не красу;

розкоші ,але не щастя;

релігію ,але не спасіння;

ліки ,але не здоров’я.

П.Брегг.

24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У Сенчанській ЗОШ І-ІІІ ступенів з 01.04. по 05.04.2019р. пройшов тиждень боротьби з туберкульозом під гаслом «Скажемо туберкульозу – НІ!».

Під час його проведення було організовано та проведено такі заходи:

1.Поповненння інформаційного куточка здоров’я матеріалами про туберкульоз та його наслідки під назвою «Бути обізнаними – бути захищеними».

2. Тематичні класні години з питань профілактики туберкульозу:

« Небезпека поруч ! Що треба знати про туберкульоз» ( 1-4 класи).

«Захисти себе від туберкульозу» (5-11 класи).

3. Зустріч із сімейним лікарем Сенчанської АЗПСМ Мартиненко О.В. та учнями 5-11 класів «Найцікавіші факти про туберкульоз».

4. Конкурс малюнків « Моє здоров’я – у моїх руках» з учнями 1-4 класів.

5. Флеш-моб «Білі ромашки – символ чистих легень» з учнями 8-11 класів та шкільною медсестрою Носовою Я.О. (1912 році пройшла перша благодійна акція зі збору коштів на боротьбу з туберкульозом, а в якості подяки всім, хто зробив пожертвування, дівчатка роздавали білі ромашки,

тому біла ромашка стала символом боротьби з туберкульозом).

6. З учнями 2-11 класів написані диктанти-пам’ятки «Як уникнути захворювання на туберкульоз».

7. Перегляд відеофільму з питань профілактики туберкульозу «Знай ! Бережись!».

8. Створення та розповсюдження буклетів «Це потрібно знати про туберкульоз»

Ось так цікаво та плідно пройшов тиждень боротьби з туберкульозом у Сенчанській школі.

Вірусні інфекційні захворювання

Віруси вражають клітини всіх живих організмів людей , тварин, рослин, бактерій та інших. При цьому можуть вони існувати в організмі і не завдаючи ніякої шкоди. Та у людей деякі віруси викликають застуду , а інші СНІД.

Що ж спільного і які відмінності в цій групі інфекцій:

- збудник хвороби завжди вірус.

- вірус вражає дихальні шляхи.

- Імунітет після хвороби завжди нестійкий, і є велика ймовірність захворіти повторно.

- Однакові шляхи передачі :

- Повітряно–крапельний (при кашлі, чхані)

- Контактно – побутовий ( при рукостисканні , через предмети побуту).

- Фекально –оральний (з їжею,водою).

Різниця полягає в тому, що кожна вірусна інфекція має свої особливості протікання хвороби.

Сьогодні ми поговоримо про три найнебезпечніших вірусних інфекцій це грип , кір, рото вірус.

Грип найбільш важка і небезпечна вірусна інфекція. Для грипу характерний гострий раптовий початок. Хвороба супроводжується різким підвищенням температури до 39-40 , головним і м’язовим болем , слабкість в усьому організмі. При грипі бувають ускладнення іноді не безпечні для життя. Тому так важливо раннє звернення до лікаря, для призначення своєчасного і правильного лікування. Не лікуйте грип без призначення лікаря антибіотиками та противірусними препаратами. З початку 2019 року вже 5 людей померло від грипу в Україні. З початку минулого року з жовтня зафіксовано 13 смертей.

Кір - гостре інфекційне захворювання ,що характеризується лихоманкою,інтоксикацією, ураженням верхніх дихальних шляхів (грубого гавкаючого кашлю ) і плямистою висипкою на шкірі

В Україні триває спалах кору - одного з найбільш заразних захворювань , відомих у світі. Ліків від кору не існує , єдиний надійний метод профілактики захворювання – вакцинація

2016 році менша половина українських дітей отримала щеплення проти кору за графіком.

Вірус кору надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлю або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

У вересні – жовтні 2018 року в Україні на кір захворіло 36 тисяч людей (14 тисяч дорослих та 22 тисячі дітей). В Україні загалом від початку року померло 15 осіб (11 дітей і 4 дорослих). Найбільший приріст захворюваності на кір спостерігається у тих областях , де рівень охоплення плановою вакцинацією найменша це Івано-Франківська, Закарпатська , Львівська та Одеська область. Найчастіше на кір хворіють діти 5-9 років (32% серед усіх випадків кору серед дітей) це ті діти , які не отримали другу дозу КПК вчасно через що у них не виробився імунітет до хвороби.

Специфічного лікування від кору немає , проте захворювання можна запобігти. Це вакцинація. Щеплення проти кору проводить уже понад 50 років і за ці роки вакцини зарекомендували себе ,як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір. Згідно з календарем щеплень в Україні в 12 місяців проводять перше щеплення, а в 6 років планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору. Незначне почервоніння та дискомфорт у місці ін’єкції, підвищення температури – це нормальна реакція дитини на щеплення. Ці симптоми ознака того, що вакцина діє на організм дитини і формує імунітет. Вони зазвичай самі минають за кілька діб.

Рото вірусна інфекція – це гостре кишкове захворювання ,що відоме під назвою шлунковий чи кишковий грип. За статистикою найбільшу кількість хворих регіструють в період від листопада до кінця квітня. На цю інфекцію хворіють люди всіх вікових груп , але переважно діти перших років життя і люди похилого віку. Ця інфекція є одним головним вбивць дітей до 5 років.

Захворювання розпочинається гостро. Перші симптоми це болі в животі , блювота до 3-4 разів на добу, підвищення температури до 38 і вище. До всіх цих симптомів швидко приєднується рясний водянистий пронос, часто спостерігаються симптоми ГРВІ. Встановити діагноз цієї інфекції можливо лише лабораторно. Одно з головних причин цього захворювання є забруднення рото вірусами води відкритих водоймах , річок, а також і водопровідної води. Профілактика захворювання полягає в проведенні санітарно-гігієнічних заходах – це кип’ятінні води, миття рук після відвідування туалету перед приготуванні їжі. Досить ефективною профілактикою є вакцинація. Вакцина містить живий , але ослаблений штамп вірусу , який після введення в організм змушує його виробляти імунітет до рото вірусної інфекції.

Будьте пильними , бережіть своє здоров’я та здоров’я ваших дітей.

Кiлькiсть переглядiв: 419

Коментарi